Výlety

Rozhledny
Zámek Vsetín

Zámek Vsetín

Vsetín

 

Bezmála 60 metrů vysoká věž patří k hlavním turistickým lákadlům vsetínského zámku (Muzeum regionu Valašsko) a skýtá úchvatný rozhled na město i okolní kopečky. Otevřena je stejně jako celý zámek denně mimo pondělí od 9 do 17:00 hodin. Více na www.muzeumvalassko.cz.


více info
Rozhledna Vartovna

Rozhledna Vartovna

Seninka | cca 12 km od Vsetína

zobrazit na mapě

 

Rozhledna na vrcholu Vartovna (651 metrů nad mořem) byla otevřena 17. listopadu 2009. Konstrukce je kovová, měří 37 metrů s vyhlídkovou terasou ve výšce 35 m a je jednou ze čtyř rozhleden na Valašsku. Byla postavena v rámci partnerského projetu se slovenskou rozhlednou na Tlstej hore v Hodňanech. Autorem návrhu rozhledny je architekt Ivan Bergmann.

 

Počet schodů: 213

 

Otevírací doba: více viz http://www.seninka.cz

 

Výhled: Vizovické vrchy, Javorníky, Hostýnské a Vsetínské vrchy, Chřiby, Beskydy, Malá Fatra

 

 

 

 

více info
Rozhledna U Holáňů - Pržno

Rozhledna U Holáňů - Pržno

Pržno | cca 12 km od Vsetína

Soukromá dřevěná rozhledna je od léta 2013 novou atrakcí hostince „U Holáňů“ v místní části Prženské paseky (obec Pržno, okres Vsetín). Cca 14 metrů vysoká třípatrová věž je součástí venkovní terasy zmiňované hospůdky a své první návštěvníky přivítala na konci srpna 2013 (stavba byla zkolaudována 22. srpna 2013). Nabízí výhledy především na okolní Hostýnsko-vsetínskou hornatinu. Nachází se v nadmořské výšce 520 m a je přístupná v provozních dobách hostince.

více info
Rozhledna Maruška

Rozhledna Maruška

Hošťálková | cca 17 km od Vsetína

Celoročně zdarma přístupná dřevěná stavba s výškou 16 m stojí na kopci Maruška (664 m n. m.) v Hostýnských vrších nad obcí Hošťálková. Doporučené výchozí místo je areál Troják (cca 1 km, zastávka autobusu, možnost parkování a občerstvení).

více info
Rozhledna na Búřově

Rozhledna na Búřově

Valašská Bystřice | cca 17 km od Vsetína

Po místní komunikaci (kopíruje žlutou TZ) cca 2km jižně z Valašské Bystřice.

Dřevěná konstrukce s tmavě červenou stříškou se tyčí od roku 2005 na nejvyšším místě vrcholu Búřov (660m), necelé 2 km jihozápadně od Valašské Bystřice na okraji Vsetínských vrchů. Jedná se o soukromou stavbu majitele přilehlé horské chaty Búřov pan Silvestra Mikulaštíka. Stavba slouží nejenom hostům chaty a dalším návštěvníkům, ale též jako požární hláska.

 

více info
Rozhledna nad obcí Jarcová - ZRUŠENA

Rozhledna nad obcí Jarcová - ZRUŠENA

Jarcová | cca 17 km od Vsetína

Rozhlednu nad Valašským Meziříčím na svém pozemku postavil pan Vilém Bystroň. Místo, kam jezdil relaxovat, mu pro svůj rozhled po krajině učarovalo natolik, že se rozhodl vystavět zde turistickou rozhlednu a zprovoznil ji v roce 2009. 

Postupem času se stav dřevěné konstrukce zhoršil natolik, že rozhledna musela být na konci května 2018 bez náhrady odstraněna. 

 

více info
Rozhledna Kunovická hůrka u Rajnochovic

Rozhledna Kunovická hůrka u Rajnochovic

Kunovice | cca 23 km od Vsetína

Bezplatně a celoročně dostupná vyhlídka vysoká 7 m stojí na Kunovické hůrce (587 m n. m.) v Katastru obce Kunovice na trase naučné stezky prof. Haši.

více info
Rozhledna Doubrava

Rozhledna Doubrava

Loučka | cca 24 km od Vsetína

Rozhledna    DOUBRAVA u Loučky   byla postavena   jako  součást telekomunikační  věže, vysoké 55 metrů, 672 m n/m, stavba byla investována společností T-Mobile ČR a.s. Na rozhlednu vede 174 schodů.

Provoz rozhledny byl  zahájen  17.7.2004  a setkal se s velkým zájmem turistické veřejnosti.

Díky vynikajícímu kruhovému rozhledu z vyhlídkové plošiny ve výšce  33,5 metru lze vidět okolní rozhledny (Vartovna, Hostýn, Kelčský Javorník), jižně  Bílé Karpaty (Velká Javorina), okolní   Vizovickou   vrchovinu,  vzdálenější   Beskydy (Radhošť, Lysá hora) Javorníky (Malý/Velký Javorník),  také Malou a Velkou Fatru i rozhlednu Velký Lopeník na Slovensku.

U rozhledny lze zakoupit turistické suvenýry, zapůjčit razítko rozhledny a vybrat si chlazené občerstvení.

V okolí Doubravy vedou  naučné stezky  s turistickým cílem např. na Janův hrad, památník  Ploština, nebo k pramenu  Chladná studna, malého poutního  místa  s kaplí Panny Marie Lurdské. Na návštěvu lze doporučit muzeum slivovice ve Vizovicích.

K rozhledně můžete dojet autem, najdete ji zhruba jeden kilometr od silnice Vizovice-Slavičín. Mezi Loučkou a Vizovicemi se v místě, kde silnice přechází přes hřeben Vizovických vrchů, nalézá parkoviště (označované místními jako Barák). Pak už je to jen 0,5km po modré TZ až k vrcholu kopce Doubrava. Pěšky lze rozhlednu navštívit po naučné stezce Vizovické prameny. Začíná v centru města a až k rozhledně je to cca 7 kilometrů.

více info
Jurkovičova rozhledna

Dřevěná rozhledna je vysoká 31,09 m...

Postavena v roce 2012 na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm podle více jak 100 let starých plánů architekta Dušana Samo Jurkoviče.

Současná unikátní stavba nese složité prvky lidové architektury, vybíralo se dřevo, které muselo být sto let staré. Ručně tepané prvky z mědi musely nejlépe vystihovat ducha Jurkovičových staveb, včetně hrotnice, u které bylo vypracováno několik plánů a návrhů. Samotnou stavbu rozhledny zahájila firma Commodum s.r.o. z Valašské Bystřice v říjnu 2010 vybudováním základů, dokončena byla v prosinci 2011. Tehdy také představitelé města a architekt Závada vložili do kopule rozhledny několik reálií (láhev valašské slivovice, informace o historii plánů stavby rozhledny, seznam členů zastupitelstva města, aktuální vydání Spektra Rožnovska a několik mincí).

...Okolí rozhledny bylo upraveno na lesopark. Proběhly zde zdravotní a kompoziční probírky stávajících dřevin, dosadba skupin solitérních stromů a keřů...

 

Otevírací doba:

  • duben 10 - 16:00 hod. (pouze víkendy)
  • květen - červen 9 - 17:00 hod. (denně)
  • červenec - srpen 9 - 18:00 hod. (denně)
  • září - 15.říjen 9 - 17:00 hod. (denně)
  • 16.- 31.říjen 10 - 16:00 hod. (pouze víkendy
  •  

Jak se k rozhledně dostanete: Na křižovatce u Eroplánu se dáte směrem k Valašskému muzeu v přírodě. Na parkovišti Valašského muzea můžete zaparkovat a dále pokračovat pěšky přes dřevěný mostek nad parkovištěm, nahoru do kopce po zelené turistické značce, cca 30 minut.
Nebo z areálu Valašské dědiny v období od 1.5. - 30.9.2017.

více info
Rozhledna na Čubově kopci

Francova Lhota.Volně přístupná rozhledna se nachází 1 km od obce Francova Lhota. Je vysoká 16 m, čtyřpatrová, dřevěná. Postavená v roce 1991. V roce 2004 byla původní rozhledna demontována a nahrazena novou - identickou.

Počet schodů: 58

Přístup: po turistických značkách – z Francovy Lhoty po modré a červené TZ od autobusové zastávky přes střelecký vrch (cca 3km), autem lze také dojet na severní konec obce, kde je možné se napojit na modrou TZ, pešky pak pokračovat po značce (cca 0,5km); Čubův kopec je také místem 2. zastávky NS Javorníky-západ začínající v obci Střelná.

V roce 2006 byl u rozhledny instalován kámen se znakem rozhledny.

 

více info