Jurkovičova rozhledna

Dřevěná rozhledna je vysoká 31,09 m...

Postavena v roce 2012 na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm podle více jak 100 let starých plánů architekta Dušana Samo Jurkoviče.

Současná unikátní stavba nese složité prvky lidové architektury, vybíralo se dřevo, které muselo být sto let staré. Ručně tepané prvky z mědi musely nejlépe vystihovat ducha Jurkovičových staveb, včetně hrotnice, u které bylo vypracováno několik plánů a návrhů. Samotnou stavbu rozhledny zahájila firma Commodum s.r.o. z Valašské Bystřice v říjnu 2010 vybudováním základů, dokončena byla v prosinci 2011. Tehdy také představitelé města a architekt Závada vložili do kopule rozhledny několik reálií (láhev valašské slivovice, informace o historii plánů stavby rozhledny, seznam členů zastupitelstva města, aktuální vydání Spektra Rožnovska a několik mincí).

...Okolí rozhledny bylo upraveno na lesopark. Proběhly zde zdravotní a kompoziční probírky stávajících dřevin, dosadba skupin solitérních stromů a keřů...

 

Otevírací doba:

  • duben 10 - 16:00 hod. (pouze víkendy)
  • květen - červen 9 - 17:00 hod. (denně)
  • červenec - srpen 9 - 18:00 hod. (denně)
  • září - 15.říjen 9 - 17:00 hod. (denně)
  • 16.- 31.říjen 10 - 16:00 hod. (pouze víkendy
  •  

Jak se k rozhledně dostanete: Na křižovatce u Eroplánu se dáte směrem k Valašskému muzeu v přírodě. Na parkovišti Valašského muzea můžete zaparkovat a dále pokračovat pěšky přes dřevěný mostek nad parkovištěm, nahoru do kopce po zelené turistické značce, cca 30 minut.
Nebo z areálu Valašské dědiny v období od 1.5. - 30.9.2017.