Výlety

Rozhledny
Rozhledna Miloňová

Rozhledna , postavená v roce 2012 je přístupná jednak z údolí Miloňová, ale kratší dostupnost je z Velkých Karlovic od hotelu Galík nebo například po zeleném turistickém okruhu, který začíná v údolí Léskové (při silnici Velké Karlovice – Májovský průsmyk).Na okruh se můžete napojit také na rozcestí přímo nad hotelem Lanterna, na vrcholu sjezdovky Galik, odsud je rozhledna vzdálena 2 km, . Je 24 m vysoká, dřevěná. Kolem rozhledny vede "dětská" turistická trasa Hledej poklad na Galíku.

více info
Rozhledna Súkenická - Čarták

Rozhledna blízko hraničního přechodu Bumbálka na kopci Čarták. Věž je vysoká celkem 40 metrů a ve výšce 26 metrů se nachází krytá osmiboká vyhlídková plošina, na kterou vede celkem 137 schodů. Rozhledna byla postavena v roce 1997 a pro veřejnost byla otevřena 28. 6. 1998. V roce 2009 získala nový nátěr. V létě je otevřená za příznivého počasí od 9:30 - 12:00 a pak od 12:30 - 16:00 hod. Mimo tuto dobu lze klíče od rozhledny půjčit v hotelu Súkenická.

Počet schodů: 137

více info

Kelčský Javorník

Přístup na rozhlednu časově neomezený....

více info
Rozhledna na Královci u Valašských Klobouků

21,5 metrů vysoká dřevěná konstrukce se od podzimu roku 2006 tyčí na vrchu Královec (655 m) východně od městečka Valašské Klobouky na Zlínsku.

Dostanete se k ní z centra Valašských Klobouků po (cca 1,5km) červené TZ a také naučné stezce Královec. Autem lze zajet až k rekreačnímu středisku Královec (vede sem značená odbočka vlevo ze silnice Valašské Klobouky - Brumov-Bylnice začínající cca 1km za městem), odkud je to k rozhledně po červené TZ cca 0,5km.

Rozhledna nese kromě označení „Na Královci“ také jméno „rozhledna Na Finiši“ nebo „rozhledna Cyrila Bureše“ (na počest místního hudebníka a skladatele). Zajímavostí jistě je, že podobnou stavbu nalezneme od roku 2009 na slovenském území na Tlsté hoře u Dohňan.

Celková výška: 21,5m

Výška vyhlídkové plošiny: 18m

Počet schodů: 79

 

více info

Stavba věže byla zahájena v červnu roku 1897. Ačkoliv byla postupně vyrůstající rozhledna o měsíc později téměř smetena vichřicí, začalo se se stavbou rozhledny znovu. Dne 1. září 1897 místo navštívil císař František Josef I., který podepsal zakládající listinu rozhledny a dotkl se základního kamene, jenž byl posvěcen a vsazen do zdi věže. Rozhledna na počest této události začala nést jméno tohoto mocnáře.

Půdorys rozhledny tvoří dva nestejně velké kruhy zdiva z tvrdého hostýnského kamene o síle 70–100 cm. Výška zděné části rozhledny činí 12 metrů (s dřevěnou nástavbou celkem 15 metrů). V minulosti navíc nesla nástavbu v podobě věžičky zakončené křížem. Celková výše tehdy činila 27 metrů. Věžička byla snesena v roce 1915 a k rozhlížení zbyla jen hlavní terasa překrytá jehlancovou střechou.

Celková výška:15m

Výška vyhlídkové plošiny: 12m

 

Počet schodů: 60


více info