Trasy

Cyklotrasy
Cyklostezka Jasenice

Tato 3 km dlouhá trasa začíná u parkoviště vsetínského Kauflandu a pokračuje proti proudu říčky Jasenice až téměř k bývalému areálu Zbrojovky. Celá trasa vede po rovině a pouze ve dvou místech dochází ke křížení s místní komunikací, je tedy vhodná i pro malé děti. Je také vybavena několika odpočívadly s posezením. 

více info
Bike arena Vsetín - BAV

Bike arena Vsetín - BAV

BIKE ARENA otevřená ve Vsetíně - část Semetín

Bike aréna Vsetín nabízí od 1. května 2014 - 7,5 km gravity tratí a cca 9 km dlouhý vrstevnicový okruh pro horská kola. Gravity tratě jsou trasy vedoucí z kopce dolů, bez nutnosti šlapání. Je na nich množství zábavných prvků, které umožní bikerovi naplno využít potenciál svého kola. Tyto tratě jsou v rámci v květnu otevírané 1. etapy Bike arény Vsetín celkem tři. Díky různým propojením se dají různě kombinovat a pro úplné začátečníky je možno využít třeba je 300 metrů dlouhé úseky ve spodní části arény.
 
9 km dlouhý okruh nebyl nově budován. Zde byla provedena úprava stávajících lesních cest a pěšin prořezáním větví, částečným odvodněním podmáčených míst. Na okruhu je více míst s krásnou vyhlídkou do krajiny. Význam tohoto okruhu nabude důležitosti především při budování druhé etapy BAV. Navazují na něj totiž další gravity tratě, které bude možno různě kombinovat. Tato část by měla být vybudována v roce 2014.


Provozní doba areálu:

Provozní doba areálu je době od 1. 4. - 30. 06. a 1. 9. - 31. 10. každého kalendářního roku od 8:00 do 19:00 hodin. V době od 01. 07. do 31. 08. každého roku provozu, a to od 8.00 do 20.00 hodin.

K BAV přijedeš po silnici č 57, sjedeš na značené odbočce směr Semetín, projedeš okrajem průmyslové zóny Bobrky, pořád směr Semetín. Následně přejedeš řeku Bečvu. Traily BAV se nacházejí za mostem přes řeku vpravo. Vozidlo zaparkuj výhradně na odstavném parkovišti, které je 50 m rovně po komunikaci za odbočkou.


více info
Cyklostezka BEČVA

Na co se můžete těšit při putování po Cyklostezce Bečva? Především na příjemnou jízdu pestrou krajinou po bezpečné komunikaci. Velká část cykostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a skutečné minimum trasy zatím musíte absolvovat po silnicich. I tady se však připravují projekty, které zajistí, že od pramenů Vsetínské a Rožnovské Bečvy až po soutok Bečvy s řekou Moravou budete moci projet bez obav, po skutečné cyklostezce.

Co můžete cestou vidět? Je toho mnoho. Namátkou vzpomeňme krásnou přírodu Beskyd, valašské dřevěnice roztroušené po obcích a městečkách regionu nebo soustředěné v rožnovském skanzenu. Zastavit se budete moci v centrech historických měst s množstvím zajímavých památek, jako je Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou nebo Přerov. Přímo na trase nebo v jejím těsném sousedství můžete navštívit muzea, zámky a hrady.

více info
Cyklostezka Bečva - úsek údolím Vsetínské Bečvy
Trasa vhodná i pro méně zdatné cyklisty, pokud pojedete z Velkých Karlovic po proudu řeky Bečvy dolů. Úsek kolem Vsetínské Bečvy začíná ve Velkých Karlovicích a končí ve Valašském Meziříčí. Na více než 40 kilometrech se můžete těšit na krásnou přírodu Hornovsacka, valašské dřevěnice a jedno z center Valašska - město Vsetín.
 

Více informací o trase i zajímavostech a akcích získáte v informačních centrech Velké Karlovice, Vsetín, Valašské Meziříčí nebo přímo na www.cyklostezkabecva.com.

více info
Cyklotrasa č. 6120 - žlutá

Trasa: Vsetín - Hvězdárna - Putýrka - Lopunice - Dušná rozc. - Cáb - Dinotice zelená - Svrčín - sedlo Červenky - U Krošenků - Lysný - Ohrada - Vsetín

http://www.valassko-hornivsacko.cz/cykloturistikavíce info
Trasa č. 6118 - bílá

Vhodná pro horská kola. Střední náročnost. Celková délka 52 km.

http://www.valassko-hornivsacko.cz/cykloturistika

 

více info
Trasa č. 6117 - červená

Trasa je určená pro horská kola. Její délka činí cca 78 km.

http://www.valassko-hornivsacko.cz/cykloturistika

více info
Na Dušnou , Vsacký Cáb a zpět

Vyjedeme ze Vsetína od směrovníků  u lázní přes most přes řeku Bečvu směrem na sídliště Jasenka a dál na kopec Dušná. Ten je zpočátku v mírném stoupání a až od druhé poliviny je stoupání ostřejší. Trasa vede po normální komunikaci s nepříliš velkým provozem a je hlavně v letních měsích doslova přírodním trenažerem, hojně využívaným cyklisty všeho věku a schopností. Na Dušnou je to cca 5 km. Na horizontu u autobusové zastávky odbočíme vpravo podle směrovníků na Vsacký Cáb. Cestou , vedoucí částečně lesem se střídajícím se stoupáním - klesáním. V poslední části je stoupání lesem strmější a dovede nás až k Horskému hotelu Vsacký Cáb. Zde si můžete pohodlně odpočinout a občerstvit se  a kochat se krásným výhledem. Zpět můžete po stejné trase . Celková délka trasy je cca 18 km.

https://1url.cz/6uZKb

http://www.hotelvsackycab.cz/aktivity

více info
Trasa č. 6121 - Modrá trasa

Vhodná pro horská kola. Střední náročnost. Délka 24 km.

http://www.valassko-hornivsacko.cz/cykloturistika

více info
Trasa č. 6119 - Zelená trasa

Vhodná pro horská kola. Střední náročnost. Celková délka 37 km.

http://www.valassko-hornivsacko.cz/cykloturistika

více info