Hřebenová trasa Vsetínskými vrchy (Vsetín – přes Soláň – Bumbálka)

Jedna z nejhezčích hřebenových tras. Počáteční výstup je sice namáhavý, ale v dalším průběhu na vás čekají jen menší výškové rozdíly.
 

Trasa začíná ve Vsetíně, odkud stoupá na Dušnou. Pokračuje na Vsacký Cáb (horský hotel, možnost ubytování a stravování), přes Ptáčnici, Šerhovny a Vsackou Tanečnici (křižovatka tras) vede do sedla Čarták poblíž Soláně (ubytování, stravování, informační středisko, zastávka autobusu).

Úsek mezi Pálenicí (850 m n.m.) a Beneškami (920 m n.m.) nabízí řadu výhledových míst jak na Javorníky, tak masiv Moravsko-Slezských Beskyd.  Vysoká je nejvyšší bod hřebene (1024 m n. m.), lze zvolit cestu přes vrchol, nebo traverz úbočím. Pod Vysokou lze odbočit do Léskového. Poblíž Třeštíku můžete vystoupat  k rozhledně Súkenická na kopci Čartak (ubytování hotel Súkenická), odkud se vám naskytnou krásné výhledy: severně přímý pohled na Lysou horu a Smrk, směrem na západ na Valašské Meziříčí a areál Pusteven, jižně na Javorníky a východním směrem na Velkou a Malou Fatru.

Trasa končí v lokalitě Bumbálka na česko-slovenské hranici (bus, ubytování, stravování).

Trasa je vhodná pro pěší, cykloturisty (horská kola) i v zimě pro běžkaře. Délka trasy je 44 km. Dle stavu terénu a aktuálních klimatických podmínek může být náročnost střední až vysoká.

Bližší informace získáte v informačním centru ve Vsetíně nebo na Soláni.