ŘIDIČI POZOR 12.5.

Řidiči pozor, průjezd Smetanovou ulicí bude omezen

Po dva dny, a to 12. a 13. května, čekají řidiče v centru města Vsetína dopravní omezení. Vynutí si je oprava kanalizačních poklopů na ulici Smetanova, kterou bude provádět společnost Vodovody a kanalizace (VaK) Vsetín. Motoristé by tak měli věnovat řízení vozidel zvýšenou pozornost a sledovat přenosné dopravní značení, jež se bude během zmíněných dnů měnit.
Smetanova ulice
 
 
 
Poklopy jsou podle informací ředitele VaK Vsetín situovány v úseku Smetanovy ulice od domu č. p. 1334 (bývalá samoobsluha Koloniál) po dům č. p. 669 (restaurace na Pančavě). 

„Práce budou postupovat ve čtyřech etapách vždy v krátkém pracovním úseku o délce kolem třiceti metrů,“ přiblížil postup prací Pilař s tím, že pro zajištění prací bude místo stavby, tedy příslušný úsek ulice Smetanova, ZCELA NEPRŮJEZDNÝ. Uzávěra bude označena přenosným dopravním značení. Dopravní křížení s ulicí Smetanovou bude vždy průjezdné s místním omezením. 
Parkoviště u obchodního domu Jednota zůstane v provozu, ale vjezd na něj ze Smetanovy ulice bude možný vždy pouze z jednoho směru.

Ulicí Svárov bude v úseku mezi ulicí Nádražní a Smetanovou možné projet obousměrně, přičemž v ní bude omezeno stání vozidel.

„Provedení oprav je závislé s ohledem na technologické postupy na vhodné klimatické podmínky,“ upozornil ředitel VaK Vsetín a dodal, že práce budou spočívat ve vyřezání poklopu, jeho výměně a doasfaltování.

„Komunikace bude vždy uzavřena pouze na nezbytně nutnou dobu. Po dobu technologické přestávky bude doprava uvolněna a pouze na poklop bude umístěn dopravní kužel pro zabránění vjezdu na něj,“ uzavřel Roman Pilař.

Žádáme tedy motoristy o pochopení a zvýšenou pozornost při sledování přenosného dopravního značení.
Jednotlivé etapy opravy naleznete graficky zpracovaní v přiloženém obrázku.


Jiří Žůrek