Kalendář

Ostatní akce
Běh pro Světlušku s knihovnou

Běh pro Světlušku s knihovnou

Knihovnický společný dobroběh s čelovkami na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem. Běžet může každý.

Nenáročná trať Vsetínem v kratší a delší variantě. Přípustné je tempo běžecké i chodecké. V cíli bude čekat všechny účastníky běhu drobná odměna. Občerstvovací stanice s dostatkem čtiva zajištěny.

Startuje se od Masarykovy veřejné knihovny Vsetín na Dolním náměstí 1356 ve 20.00 hodin.

Sraz účastníků od 18:00 hodin – registrace. Při registraci účastníci / zákonní zástupci účastníků potvrdí souhlas s podmínkami běhu.

Více info: kjanoskova@mvk.cz

Čelovku s sebou, lze ji i zakoupit na místě stejně jako i jiné předměty na podporu nevidomých.

 

Prezentace Zvukové knihovny, služeb SONS, Občanské poradny a terapeutická dílna.

Partner akce: Europe Kayaku Safety Systems.

 

Vstupné dobrovolné, výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu Světluška.

 

Hudební doprovod: Bulletproof Puppets a Věrka Strbačková

 

Delší trasa 7,3 km

Kratší trasa 2,2 km

Běh po tmě po Dolním náměstí

 

 

Průběžně aktualizujeme...

 

více info
Vsetínská noc 2021

Vsetínská noc 2021

Projít si zajímavá místa našeho města s odborným výkladem a k tomu parádní program....

více info
Letní výprodej knih....

Letní výprodej knih....

....oblíbený výprodej knih MVK

.......každou středu od 7.7 do 25.8. 2021 v 10:00 hodin. před Turistickým informačním centrem Vsetín (pouze v případě příznivého počasí)

 

více info
Moravian Wallachia Classic 2021 25.6...

Moravian Wallachia Classic 2021 25.6...

opět ve Vsetíně......

Historické vozy projedou s krátkou zastávkou přesw Vsetín.

Moravian Wallachia Classic - první setinová rally na Moravě s centrem ve Velkých Karlovicích. Zážitkový víkend pro majitele veteránů.

více info
RECYKLACE JE LEGRACE

RECYKLACE JE LEGRACE

Zdravé město Vsetín, Zlínský kraj a společnost Elektrowin zve na ekologický program.....

Náměstí Svobody a ekologický program recyklace elektrospotřebičů názorně a s programem............

Více na www.recyklacejelegrace.cz.

více info
Turistické informační centrum Vsetín - otevřeno od 10.5.2021

Turistické informační centrum Vsetín - otevřeno od 10.5.2021

...prozatím pouze k rychlému vyřízení služby......

Dobu návštěvy by návštěvníci měli omezit na minimum. Z důvodu vysokého počtu nakažených ve Zlínském kraji nejsou prozatím zpřístupněny pobytové služby - návštěva internetu, PC, čtení denního tisku a posezení u kávy.

I tak se na Vás moc těšíme!

více info
Vážení klienti (přátelé)
Vzhledem k dlouhodobě nevyrovnaným finančním závazkům společnosti Ticket Art s.r.o. vůči nám, jako prodejnímu místu, pozastavujeme proplácení vstupenek ( z liberačních nebo jiných důvodů) za zrušená či přesunutá představení, zakoupených v Turistickém informačním centru Vsetín od společnosti Ticket Art s.r.o.. Dokud společnost Ticket Art s.r.o. nevypořádá finanční závazky vůči našemu prodejnímu místu, nemůžeme žádostem o vyplacení peněz za vstupenky vyhovět i přesto, že Ticket Art s.r.o. Vaši žádost odsouhlasí. Chceme zdůraznit, že povinnou stranou vyplácet, je společnost Ticket Art s.r.o., nikoliv prodejní místo. Veškeré své žádosti, proto směřujte na TICKET ART PRAHA, s.r.o. , Politických vězňů 9, 110 00 Praha 1.
Velmi se omlouváme za vzniklou situaci za níž neneseme žádnou vinu a je nám to velmi líto , ale nekomunikace za strany Ticket Art s.r.o. nás donutila k tomuto nestandartnímu kroku.
 
Turistické informační centrum Vsetín
více info
Výdejní okénka a rozvážka - jak funguje KNIHOVNA od 1.3.

Výdejní okénka a rozvážka - jak funguje KNIHOVNA od 1.3.

Fungování Masarykovy veřejné knihovny Vsetín s ohledem na vládní nařízení ze dne 27.2.2021.

Jak půjčit, jak vrátit?

Výpůjční služby poskytujeme formou výdejního okénka, uživatelé se zdravotním omezením mohou využít rozvážku knih – vždy na základě předešlé objednávky (e-mail, telefon, čtenářské konto).
Vracet je možné po předešlém objednání i v Turistickém informačním centrum Vsetín.
Bibliobox pro vracení knih bez objednání.
Vracet bez předešlého objednání můžete do biblioboxu umístěného před Turistickým informačním centrem Vsetín.

Pro vyřízení služby musí být uživatel vybaven respirátorem FFP2 nebo KN95.

Podrobněji, s kontakty:

Masarykova veřejná knihovna Vsetín včetně Turistického informačního centra Vsetín (TIC) poskytuje dle aktuálního nařízení vlády výpůjční služby formou výdejního okénka po předešlé objednávce.

Znamená to, že knihovna je uzavřena a funguje pouze v omezeném provozu. Registrovaní uživatelé knihovny mohou zadat svou objednávku prostřednictvím čtenářského konta nebo elektronicky zasláním na e-mailovou adresu: centralnipujcovna@mvk.cz, případně telefonicky na čísle 575 755 141, 720 449 454 (telefonicky v době od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin v pracovní dny).

Uživatel zadá své jméno, číslo čtenářského průkazu, seznam požadovaných titulů a způsob, jakým chce knihy převzít (rozvážka nebo vyzvednutí na Dolním náměstí).
Knihovna zašle e-mailem nebo sms zprávou potvrzení objednávky, termín a další údaje o předání / převzetí knih či dalších titulů (CD, audioknihy, stolní hry atd.).

Obdobně fungují i objednávky v TIC – přízemí knihovny. Kontakt pro objednávky: e-mail: ic.vsetin@mvk.cz, telefon: 575 755 144 ( v době od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin v pracovní dny).

Rozvážka knih (registrovaným uživatelům MVK, jejichž trvalý nebo krátkodobý zdravotní stav neumožňuje osobní návštěvu MVK) probíhá vždy v úterky, předávka na základě objednávky (viz výše) proběhne na místě po potvrzení a dodání bližších instrukcí od knihovníka.
BEZ PŘEDEŠLÉHO OBJEDNÁNÍ NENÍ MOŽNÉ VÝPŮJČNÍ SLUŽBY VYŘÍDIT. Bez předešlého objednání je pouze možné vracet knihy do biblioboxu před Turistickým informačním centrem Vsetín.

 

Online služby
Využijte našich online služeb - knihovna online
V tomto období také klade knihovna důraz na své online služby (čtenářské konto, předregistrace, platební brána a další) a půjčování e-knih. Díky této službě máte přístup k aktuálně nejžádanějším knihám českých i světových autorů a přístupy k e-knihám volně stažitelných z jiných zdrojů (knihovna.cz, Databáze knih, Digitální knihovna, Městská knihovna v Praze atd.). Využít můžete také služby PressReader nebo DNNT.
Na webu knihovny www.mvk.cz také najdete videa natáčená vsetínskými knihovnicemi a knihovníky, ať už se jedná o čtení pohádek či tvoření. Do online prostředí přesunujeme také další aktivity.
Knihovna automaticky pozastavuje generování upomínek, čtenáři se nemusí obávat vybírání zpozdného z naší strany v období od uzavření. U již vypůjčených titulů Vám automaticky prodlužujeme výpůjční dobu. Po dobu uzavření neúčtujeme za objednávky. Dříve vzniklé finanční závazky vůči knihovně (neuhrazené dřívější upomínky, registrační poplatek, rezervace, objednávka apod.) však platí i nadále. Finanční závazek Vám pak znemožňuje operace ve čtenářském kontě. Jeho uhrazení můžete provést on-line, prostřednictvím platební brány. Stačí se pouze přihlásit do svého čtenářského konta, kde najdete záložku "Můj účet", po jehož rozkliknutí se Vám zobrazí "Stav konta". Poté zaplatíte platební kartou nebo bezhotovostním převodem z Vašeho účtu.

Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro Vás. Veškeré informace poskytneme na telefonu 575 755 141, 720 449 454 (od 8:00 do 17:00 hodin - pracovní dny), 734 417 893  nebo na kontaktních mailech půjčoven:
centralnipujcovna@mvk.cz, kklub@mvk.cz, studovna@mvk.cz, detske@mvk.cz, luh@mvk.cz, rokytnice@mvk.cz, ic.vsetin@mvk.cz nebo centrální mail: mvk@mvk.cz

Sledujte náš web www.mvk.cz a sociální sítě, kde informace pravidelně aktualizujeme.

Jakýkoli Váš problém nebo požadavek se pokusíme vyřešit i individuálně...

Potřebujete-li s čímkoli pomoci nebo poradit, neváhejte se ozvat!

více info
Land artová výzva s úkoly na jarní prázdniny od 6.3....

Land artová výzva s úkoly na jarní prázdniny od 6.3....

Zapojte se a vytvořte v přírodě umělecké dílo z přírodnin......

Namísto tradičního příměstského tábora v době jarních prázdnin připravuje ALCEDO Land artovou výzvu s úkoly! Zapojte se a vytvořte v přírodě umělecké dílo z přírodnin.
 
Vsetínské středisko volného času připravuje na dobu jarních prázdnin jednu z dalších venkovních aktivit. „V době od 6. do 14. března máte možnost zapojit se do naší land artové výzvy. Vytvořte na libovolném místě v přírodě dílo z přírodnin, motiv může být jakýkoli,“ uvádí Gréta Dobešová z ALCEDA, a dodává, že jej stačí vyfotit a poslat na e-mail den.zeme@alcedovsetin.cz s předmětem LAND ART. Poté vás bude od 15. do 19. března od 9.00 do 15.00 v ALCEDU na recepci čekat dárek.

Více na : https://www.alcedovsetin.cz/hlavni-udalosti/263-land-artova-vyzva-s-ukoly-na-jarni-prazdniny?fbclid=IwAR3TL0hNfV0D17OldeSQxCa6qFHjhhhMtU_7y8qemVLUIkmkuka5yRGAZtQ

více info