Kalendář

Výstava
Veřejné čtení Bible
Přijměte pozvání na Veřejné čtení Bible, které proběhne ve středu 10.8.2022 v 14-19 hod na Dolním náměstí ve Vsetíně.
Pojďte se zaposlouchat nebo si sami přečíst zajímavé pasáže z Knihy knih.
Program:
více info
13. členská výstava fotoklubu 11.8.

13. členská výstava fotoklubu 11.8.

Pozvánka na vernisáž výstavy a výstavu samotnou.....

více info
František Ringo Čech 30.6. - PRODLOUŽENO DO 12.8.2022!!

František Ringo Čech 30.6. - PRODLOUŽENO DO 12.8.2022!!

GALERIE V POSCHODÍ zve na výstavu...

Výstava autorských tisků.....

více info
Sdružení výtvarných umělců moravských 27.5.

Sdružení výtvarných umělců moravských 27.5.

Kolektivní výstava Sdružení výtvarných umělců moravských (SVUM).....

Kolektivní výstava Sdružení výtvarných umělců moravských (SVUM) představí výběr z umělecké tvorby současných členů spolku. Výstava se paralelně koná jak ve vsetínském zámku (Muzeu regionu Valašsko), tak i v sousední městské Galerii Stará radnice (Dům kultury Vsetín).  V obou výstavních prostorách je otevřena denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

http://www.muzeumvalassko.cz/akce-a-vystavy/sdruzeni-vytvarnych-umelcu-moravskych

více info
B. A. G. – Bohemia Art Glass 12.6.

B. A. G. – Bohemia Art Glass 12.6.

Pozvánka na vernisáž výstavy a výstavu samotnou.....

Ohlédnutí za desetiletou historií legendární vsetínské sklárny nabídne výroční výstava s názvem B. A. G. – Bohemia Art Glass, kterou připravilo Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. K vidění bude výběr z tehdejší designové produkce, unikátní fotografie i redesign výrobků od studentů sklářské školy ve Valašském Meziříčí. Vernisáž proběhne v neděli 12. června od 15 hodin.

Výstava se koná u příležitosti dvou výročí sklárny – 30 let od založení a 20 let od jejího zrušení. Progresivní sklářskou huť vybudovaly na vsetínských Bobrkách společnosti Glass Service a Deza. Sklářské výrobky nesly ochrannou známku Bohemia Art Glass. V roce 1998 sklárnu odkoupila italská firma a přejmenovala ji na Barovier and Toso Czech Republic. Výroba pak byla ukončena v roce 2002. „Sklárna po celou dobu spolupracovala s renomovanými designéry a sklářskými mistry. V rámci malosériové ruční výroby se zhotovovalo originální foukané a hutně tvarované užitkové sklo. Díky mimořádně kreativní atmosféře vznikaly vedle oficiální produkce i originální ateliérové sklo,“ uvedla kurátorka výstavy Olga Méhešová (na snímku).

Muzeum v rámci výstavy B. A. G. – Bohemia Art Glass představí nejen samotné výrobky sklárny, ale i fotografie od Zlatuše Müller a Aleše Mynáře. „Součástí výstavy jsou také ukázky současného redesignu výrobků B. A. G. od studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí či návrhy uměleckého skla od pedagoga této školy Josefa Divína. Prohlédnout si budete moci i jediné dochované video zachycující výrobu v této huti,“ doplnila Méhešová.

Výstavu si budete moci prohlédnout od úterý 14. června. Slavnostní zahájení proběhne o dva dny dříve v neděli 12. června od 15 hodin v mramorovém sále zámku. O hudební doprovod se postará známý akordeonista Petr Bazala. Další podrobnosti najdete ZDE.
Kontaktní osoba:  Koňařík Jiří
E-mail: konarik@muzeumvalassko.cz
Telefon: 571 411 690, 605 509 928

https://1url.cz/3rJhn

více info
Byl jednou jeden kůň od 7.5.

Byl jednou jeden kůň od 7.5.

Pozvánka na interaktivní výstavu na zámek.....

Hravá interaktivní výstava o soužití koně s člověkem je jedním z atraktivních výstavních počinů ostravského Centra pro rodinu a sociální péči z. s. Výstava je věnovaná vzájemnému podivuhodnému sepětí lidí a koní od dávné minulosti po současnost.

Více na:

https://1url.cz/ArKAu

více info
BONI PUERI

BONI PUERI

Vyvrcholení letošního ročníku soutěže Chrám i tvrz.....

SOUTĚŽ PĚVECKÝCH SBORŮ CHRÁM I TVRZ ZAVRŠÍ KONCERT BONI PUERI

 

Vsetínský Dům kultury zve na tradiční soutěžní přehlídku sborového zpěvu a recitace Chrám i tvrz. Dvacátý sedmý ročník soutěže, která si klade za cíl prostřednictvím zpěvu a mluveného slova oslavit český jazyk a podpořit setkávání dětí a mladých lidí, se uskuteční po dvouleté přestávce v sobotu 2. dubna od 11 hodin ve velkém sálu Domu kultury. Vyvrcholením soutěže bude vystoupení chlapeckého pěveckého sboru Boni Pueri.

 

„Soutěž Chrám i tvrz je věnovaná české řeči jak v mluveném projevu, tak i v písni. Letos se z důvodu malého počtu přihlášených neuskuteční soutěž v uměleckém přednesu. O to víc se můžeme těšit na soutěž dětských pěveckých sborů,“ přiblížila Eva Hennelová z Domu kultury Vsetín. V letošním roce se zúčastní soubory nejen ze Zlínského kraje, ale také z kraje Olomouckého nebo Moravskoslezského. „Soutěž bude hodnotit renomovaná porota v čele s Milanem Chromíkem, sbormistrem Ostravského dětského sboru,“ dodala Hennelová.

 

Vyvrcholením soutěžního dne bude slavnostní vyhodnocení a také koncert hudebního hosta. „Jsme rádi, že vás můžeme pozvat na koncert světoznámého chlapeckého pěveckého sboru Boni Pueri,“ upřesnila Eva Hennelová. Koncert hradeckého chlapeckého sboru Boni Pueri pod vedením sbormistra Pavla Horáka se uskuteční po slavnostním vyhlášení v 16 hodin ve velkém sálu vsetínského kulturního domu.

 

Mgr. Veronika Ježíková

www.dkvsetin.cz

více info
Malba / sklo / design 19.3.

Malba / sklo / design 19.3.

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí ....

Rozsáhlá přehlídka prací žáků i pedagogů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí je instalována jak na vsetínském zámku, tak v sousední Galerii Stará radnice.

Více na:

http://www.muzeumvalassko.cz/akce-a-vystavy/malba-sklo-design-stredni-umeleckoprumyslova-skola-sklarska-valasske-mezirici

více info
Společnost přátelská všem generacím od 17.3.

Společnost přátelská všem generacím od 17.3.

Výstava výtvarných a rukodělných prácí dětí, mladých lidí a seniorů.......

Srdečně Vás zveme na výstavu nazvanou Společnost přátelská všem generacím, která představí výtvarné a rukodělné práce dětí, mladých lidí a seniorů, o něž v Diakonii Vsetín pečujeme.
Rádi se s Vámi setkáme na vernisáži výstavy, která proběhne ve čtvrtek 17. března 2022 od 15,30 hodin ve vestibulu kina Vatra ve Vsetíně. Ke shlédnutí bude výstava do 24. dubna 2022 během otevírací doby Kino Vatra Vsetín.
Přijďte se potěšit a inspirovat!
více info