Rozhledna Doubrava

Loučka | cca 24 km od Vsetína


Rozhledna Doubrava


Rozhledna    DOUBRAVA u Loučky   byla postavena   jako  součást telekomunikační  věže, vysoké 55 metrů, 672 m n/m, stavba byla investována společností T-Mobile ČR a.s. Na rozhlednu vede 174 schodů.

Provoz rozhledny byl  zahájen  17.7.2004  a setkal se s velkým zájmem turistické veřejnosti.

Díky vynikajícímu kruhovému rozhledu z vyhlídkové plošiny ve výšce  33,5 metru lze vidět okolní rozhledny (Vartovna, Hostýn, Kelčský Javorník), jižně  Bílé Karpaty (Velká Javorina), okolní   Vizovickou   vrchovinu,  vzdálenější   Beskydy (Radhošť, Lysá hora) Javorníky (Malý/Velký Javorník),  také Malou a Velkou Fatru i rozhlednu Velký Lopeník na Slovensku.

U rozhledny lze zakoupit turistické suvenýry, zapůjčit razítko rozhledny a vybrat si chlazené občerstvení.

V okolí Doubravy vedou  naučné stezky  s turistickým cílem např. na Janův hrad, památník  Ploština, nebo k pramenu  Chladná studna, malého poutního  místa  s kaplí Panny Marie Lurdské. Na návštěvu lze doporučit muzeum slivovice ve Vizovicích.

K rozhledně můžete dojet autem, najdete ji zhruba jeden kilometr od silnice Vizovice-Slavičín. Mezi Loučkou a Vizovicemi se v místě, kde silnice přechází přes hřeben Vizovických vrchů, nalézá parkoviště (označované místními jako Barák). Pak už je to jen 0,5km po modré TZ až k vrcholu kopce Doubrava. Pěšky lze rozhlednu navštívit po naučné stezce Vizovické prameny. Začíná v centru města a až k rozhledně je to cca 7 kilometrů.

Celková výška: 55m

Výška vyhlídkové plošiny: 33,5m

Počet schodů: 177

Fotogalerie


    zavřít okno