Skatepark na Lapači

SKATE park, sportovní areál Na Lapači, Vsetín    
Kontaktní údaje:Petr Probš    
tel.: 734 391 151  
email: zimak@vsetinskasportovni.cz  
www:    
     
Otevírací doba:    
Po:    
Út:    
St:    
Čt:    
Pá:    
So:    
Ne:    
     
Informace o akci:    
čas konání akce: 18:00 - 21:30  
místo konání akce: Vsetín  
pořadatel: město Vsetín  
vstupné: 150,- Kč  

 

 

Na začátku 60. let se surfaři z Kalifornie rozhodli pro něco nového. Připevnili na dřevěné prkno kolečka a sjížděli z kopce. Po této zkušenosti se začali učit další triky, které se dají na prkně provádět. Například jízda pouze na přední nebo zadní nápravě, otáčení a další triky, které připomínaly pohyb na vodě. Dalším krokem rozvoje tohoto adrenalinového sportu bylo využití ulice, která nabízela překážky v podobě obrubníků, zídek a laviček.

U nás historie skateboardingu začala v polovině 70. let a první vertikální rampa byla postavena v Praze na Strahově v roce 1981.

 

Ve Vsetíně vznikl první neoficiální skatepark na Hrbové v roce 1996. Měl dvě překážky a byl vyrobený svépomocí. Další park, tentokrát už s pěti překážkami, byl postaven na školním hřišti ZŠ Trávníky v roce 1997. A o rok později na Sychrově stál park už se šesti překážkami.

Všechny tyto skateparky byly zrušeny pro nadměrný hluk v obytných zónách.

 

Skateboarding ve Vsetíně - současnost

V roce 1999 byl v lokalitě Na Lapači za podpory města a v rámci projektu prevence kriminality postaven stávající skatepark Vsetín. Časem se objevila řada technických problémů a některé překážky již přestaly vyhovovat současným požadavkům skateboardingu. V roce 2009 proběhla díky finanční výpomoci města Vsetín rekonstrukce parku a některých překážek.

 

V roce 2012 proběhla ve Skate parku Na Lapači první "škola jizdy na skatu" pro děti od 3 do 15 let. Kurz vedli dva zkušení závodníci, Martin Šíša Krutílek a Petr Juřík - zakladatelé skate klubu Cabroneskate.