Památky

Památníky a pomníky
Pomník T.G.M. ve Vsetíně

Roku 1926 byl u budovy Horní školy z rolu 1910 postaven pomník prezidenta T.G.Masaryka. Jeho osud se podobal mnoha dalším pomníkům TGM: začátkem druhé světové války musel být odstraněn, hned po ní za přítomnosti Jana Masaryka znovu obnoven, ale opětně odstraněn začátkem 60. let. Ke znovuodhalení došlo roku 1968 a vzápětí na počátku normalizace k odstranění. Na své místo se pomník vrátil roku 1990.

více info
Památník obětem totalitního režimu

Památník je umístěný při vstupu do Panské zahrady. Odhalen v roce 1993.

více info

Památník holokaustu se jmény židovských občanů ze Vsetína a jeho okolí, kteří byli popraveni v koncentračních táborech, byl odhalen r.1997 u vchodu do židovského hřbitova - vpravo na zdi vedle vstupní brány.

více info
Památník osvobození na Náměstí Svobody ve Vsetíně

Památník osvobození na Náměstí Svobody, historický památník s hrobem neznámého vojína. Sochařská výzdoba je od R. Hlavici z r. 1949.více info

R. 1935 byl v Jasence postaven pomník padlých v 1. světové válce.Je ho možné nalézt u hlavní cesty po pravé straně cca 100 m za sídlištěm Jasenka.

více info
Pamětní deska učitelů

V přízemí budovy Dolní školy je pamětní deska se jmény učitelů, kteří zahynuli za 2. světové války v boji za národní osvobození.

více info
Pamětní deska K. Puszkailera

Na domě bývalé lékárny , nyní hotel Magistr, je umístěna vpravo od vchodu do restaurace hotelu pamětní deska Karla Puszkailera, velkého propagátora turistiky.

více info
Památník obětem valašských povstání z let 1620 - 1644

Před Maštalisky stojí památník, věnovaný obětem z řad účastníků valašských povstání z let 1620 - 1644 (autor Zdeněk Němeček).

 
více info