Zámek Vsetín - Muzeum regionu Valašsko

Muzeum regionu Valašsko, p.o.    
Horní náměstí 2    
 755 01  Vsetín  
Kontaktní údaje:    
tel.: 571 411 690  
email: muzeum@muzeumvalassko.cz  
www: http://www.muzeumvalassko.cz  
     
Otevírací doba:    
Po: zavírací den  
Út: 09 - 17  
St: 09 - 17  
Čt: 09 - 17  
Pá: 09 - 17  
So: 09 - 17  
Ne: 09 - 17  

Po předchozí dohodě je možná prohlídka muzea i mimo otevírací dobu. Bezbariérový přístup umožněn do přízemí zámku.

Zámek Vsetín – Muzeum regionu Valašsko

 Objekt z počátku 17. století sice patří k nejvýznamnějším památkách v kraji, na klasickou prohlídku zámeckých pokojů si tady ale nezajdete. Spíš než o zámek, jde totiž o muzeum s rozsáhlou stálou expozicí, řadou krátkodobých výstav a spoustu programů pro širokou veřejnost. 


Zámek Vsetín funguje pod správou organizace Muzeum regionu Valašsko, které zde pečuje o bohatý sbírkový fond a zároveň pořádá ročně desítky zajímavých akcí a výstav. Velkou část prostorů zaujímá dlouhodobá expozice Živá paměť regionu, která atraktivní formou zprostředkovává poznání historie Valašska napříč různými obory lidského konání (více o ní se dozvíte v sekci Památky/Zámek Vsetín). Na zámku probíhá i řada krátkodobých výstav, které doplňují zajímavé, školskými zařízeními z širokého okolí hojně využívané, lektorské programy. Zajít si můžete i na koncerty či přednášky a velkou oblibu mají také zdejší tradiční akce pro širokou veřejnost jako Velikonoce na zámku, Templářské slavnosti či Adventní kouzlení. Zážitek vsetínského zámku umocňuje také úžasný výhled na město a okolí ze zdejší zámecké věže, která patří k hojně využívaným lákadlům zámku Vsetín.

 

 

Muzeum regionu Valašsko je příspěvková organizace Zlínského kraje, která vznikla v roce 1964 sloučením Muzea ve Valašském Meziříčí (jeho předchůdce Musejní společnost ve Valašském Meziříčí byla založena již v roce 1884), Muzea ve Vsetíně (založeno 1924) a Muzea v Kelči. Organizace pečuje o pětici objektů - zámek Vsetín, zámek Kinských ve Valašském Meziříčí, kostel sv. Trojice ve Valašském Meziříčí, zámek Lešná u Valašského Meziříčí a od roku 2005 také hvězdárna Vsetín.

 

Více na www.muzeumvalassko.cz či Facebooku a Instagramu Muzeum regionu Valašsko.

 

 

 

 

Zámecký MASOPUST