Kalendář

Festival
XXIX. VSETÍNSKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL 2023

XXIX. VSETÍNSKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL 2023

Pozvánka na populární jazzový festival

Hlavním i hvězdami festivalu budou Jan Ruml a Lenka Nová

Program festivalu zde: https://1url.cz/cupAR

 

Historie Vsetínského jazzového festivalu Josefa Audese se začala psát v roce 1993.

https://1url.cz/qupAE

 

více info
TYFLOART  22.9.

TYFLOART 22.9.

Celostátní festival umělecké činnosti osob s těžkou zrakovou vadou Tyfloart ....

....se představí ve vsetínském Domě kultury ve dnech 22. a 23. září pestrou škálu různých vystoupení a výstav v hudebním, pěveckém, literárně-dramatickém a výtvarném oboru.

Podrobnosti :

bit.ly/46nb8g7

více info
VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ 2023 8.9.

VALAŠSKÉ ZÁŘENÍ 2023 8.9.

Tradiční kulturní akce ve Vsetíně......

Populární zářijový festival kultury a zábavy napříč všemi žánry opět rozezní centrum města.....

https://www.dkvsetin.cz/page/13159/article/17287/valasske-zareni-2023

více info
LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI  23.8.

LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 23.8.

54. Mezinárodní folklorní festival.......

Tisková zpráva pořadatele

Letos už pořádáme 54. ročník Liptálských slavností. Není mnoho festivalů, které se mohou pochlubit tak dlouhou a nepřetržitou historií. My jsme velmi hrdí, že se nám v Liptále daří každoročně nabídnout příznivcům folkloru bohatou přehlídku domácího i zahraničního lidového umění. Věříme, že i letos se nám všechno podaří uskutečnit podle připraveného programu.

 Za dobu existence festivalu přesáhl jeho význam daleko hranice České republiky. Důkazem toho je přijetí za člena mezinárodní organizace pro lidové umění IOV. Liptálské slavnosti již znají soubory nejméně ze 100 zemí světa, které tu předvedly tradice, zvyky, písně a tance svých národů pro tisíce diváků.

 Festival se koná v Přírodním kulturním areálu v Liptále, jenž vytváří nádherné prostředí nejen pro naše folklorní slavnosti, ale také pro pořádání jiných kulturních akcí během roku. Obec Liptál v čele se starostou Milanem Daňou věnuje zvelebení amfiteátru velké úsilí stejně jako rozvoji celé obce.

 Na letošní Liptálské slavnosti přijedou opět soubory z blízkých i dalekých zemí: z Indonésie, Argentiny, Maďarska, Polska, Rakouska a Slovenska. Z domácích souborů vystoupí Furiant z Českých Budějovic, Bartošův soubor ze Zlína a absolventi Školy mladých odzemkářů. Zahrají cimbálové muziky Cérky a Kuráž ze ZUŠ Morava Liptál a DH Liptalanka. Nemůžeme opomenout ani všech šest skupin domácího souboru Lipta – Malůšata, Malí ogaři, Malá Lipta, Základ, Senioři a Ženský sbor Rokytenka. Velká pozornost bude letos věnována zejména dětské skupině Malá Lipta, která letos slaví 50. výročí založení. Sobotní koncert kapely GORALÉ – Pocta Čechomoru z Lomnice nad Popelkou, bude také jistě zpestřením mezi vystoupeními tanečních souborů.

 Před bohatým víkendovým programem vystoupí zahraniční soubory i v okolních obcích (Vsetín, Seninka, Jasenná).  Na čtvrtek je v Liptále připraveno letní kino „promítání na zámek“ - pohádka Největší dar.

 O víkendu se návštěvníci mohou těšit na pestrý doprovodný program. V rámci sobotního muzicírování před zámkem se představí muziky zúčastněných souborů. Po oba dny se bude konat bohatý řemeslnický jarmark s ukázkami tradičních řemesel (řezbáři, kováři, keramická dílna). Jsou také připraveny atrakce pro děti (loutkové divadlo, balónkový klaun, skákací hrad, jízda na koních a na koňském povozu). Vernisáž výstavy fotografií liptálského zámku „O zámku v zámku“ se uskuteční v sobotu v 11 hodin.  Součástí výstavy budou také fotografie z historie dětského souboru Malá Lipta. V neděli proběhnou komentované prohlídky liptálského zámku, který čeká nákladná rekonstrukce. Momentálně probíhá veřejná sbírka na opravu střechy.

 Záštitu nad festivalem převzal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a starosta Obce Liptál Milan Daňa.

54. Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti pořádají Folklorní spolek Lipta Liptál a Obec Liptál s podporou Zlínského kraje. Generálním partnerem je firma VSP BUDOVY, s.r.o. ze Vsetína. Mediálně akci podporují Týdeník Jalovec, Valašský Deník a Český rozhlas Zlín.

 Aktuální program festivalu najdete na:

www.lipta.liptal.cz

www.liptal.cz

www.facebook.com/liptalskeslavnosti

 

Liptál, 8.8.2023

více info
UNITED 2023 17.8.

UNITED 2023 17.8.

Mutižánrový křesťanský festival

více info
TÝDEN KULTURY NA VALAŠSKU 17.8.

TÝDEN KULTURY NA VALAŠSKU 17.8.

7. ročník charitativního kulturního festivalu....

Týden kultury přiveze do Velkých Karlovic Heřmánka,

Duška i Chantal Poullain, bude i koncert a Rodinný den

Devět představení během sedmi letních dnů v cirkusovém šapitó: takový bude 7. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku 17. až 23. srpna ve Velkých Karlovicích pod Spa hotelem Lanterna.

„Festival se za uplynulé roky stal již tradiční a oblíbenou tečkou za letními prázdninami. Letos ho nově doplní zahajovací koncert písničkářky Kaczi a sobotní vystoupení dětské kapely Čiperkové s následným Rodinným dnem se zábavou a soutěžemi pro děti. Jako každý rok věnujeme výtěžek na dobročinné účely,“ říká ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Festival opět představí atraktivní tituly a známé herce. Stejně jako v předchozích dvou letech jej v pátek 17. srpna zahájí populární Divadlo Bez zábradlí, které přiveze komedii Tři muži na špatné adrese s Karlem Heřmánkem a Zdeňkem Žákem v hlavních rolích.

V dalších dnech se mohou diváci těšit na komedii Úča musí pryč v podání Divadla Verze s Davidem Prachařem, Lindou Rybovou, Petrou Špalkovou či Igorem Chmelou, Rebelky Divadla Bolka Polívky s Chantal Poullain nebo Ráno poté, nejnovější hru Pantheon production s Lucií Zedníčkovou, Michaelou Tomešovou a Vojtou Vodochodským.

Zlatým hřebem festivalu budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok a mívá pravidelně vyprodáno.

Atmosféru před představeními denně od 17 hodin zpestří živá hudba v párty zóně s občerstvením a posezením. Úvodní večer bude patřit zahajovacímu koncertu v podání beskydské písničkářky Kaczi. V dalších dnech zahrají saxofonistka Nikol Naňáková nebo houslistka Alžběta Králová.

Více na www.tydenkultury.cz  

 

více info
AMFOLKFEST 2023 - 28.7.

AMFOLKFEST 2023 - 28.7.

...malý festival na konci světa

28. ročník tradičního festivalu Amfolkfest se v malé osadě Pulčín na Hornolidečsku
uskuteční v sobotu 29. července. Akce s přídomkem „malý festival na konci světa“ přivítá
české i slovenské hudebníky napříč žánry jakou jsou folk, country, bluegrass, etno folk a
místy se přiblíží až k rockovým melodiím. Hlavní hvězdou festivalu bude letos kapela
Epydemye.
Více na :

více info
Rožnovské slavnosti 2023 6.7.

Rožnovské slavnosti 2023 6.7.

Valašské muzeum v přírodě a Město Rožnov pod Radhoštěm vás zve na 42. ročník Mezinárodního folklorního festivalu.....

Během čtyř festivalových dnů se v programech představí na šest set účinkujících z České republiky, Slovenska, Bulharska, Ukrajiny, Rakouska a Polska.

Více na:

https://www.nmvp.cz/akce/roznovske-slavnosti-2023

více info
9. Evropská filmová inventura 4.11.

9. Evropská filmová inventura 4.11.

Festival filmů v kině Vatra ve Vsetíně........

 

pátek a sobota 4.-5. 11. v kině Vatra

Ve dnech 4. – 5. listopadu (pátek a sobota) se uskuteční v kině Vatra dvoudenní přehlídka současných evropských filmů. V roce 2022 to tak bude už druhá akce stejného jména, neboť Evropská filmová inventura se konala také v lednu. Naštěstí je kvalitních evropských filmů dostatečné množství a vybraných 9 snímků tak nabízí širokou zeměpisnou i žánrovou pestrost, kterou korunuje Trojúhelník smutku - vítězný film z Cannes. Přehlídku organizuje kino Vatra ve spolupráci s Filmovým klubem Vsetín.

FILMOVÝ KLUB VSETÍN, z. s, kino Vatra, náměstí Svobody 2076, 755 01 Vsetín

fkvsetin@fkvsetin.cz,

www.fkvsetin.cz

více info