Kalendář

Besedy, přednášky, kurzy
Tomáš Šebek – lékař bez hranic

Tomáš Šebek – lékař bez hranic

Beseda s chirurgem, účastníkem misí Lékařů bez hranic a nositelem Ceny za statečnost....

Tomáš Šebek je všeobecný chirurg, který pracuje v pražské Nemocnici na Františku. Na první misi s Lékaři bez hranic odjel v roce 2010 na zemětřesením zdevastované Haiti. Později se do této země vrátil. Dvakrát pracoval v traumacentru Lékařů bez hranic v afghánském Kundúzu. Lékařskou péči poskytoval také lidem v Agoku na pomezí Súdánu a Jižního Súdánu. Celkem absolvoval s organizací šest misí, naposledy působil ve válkou zmítaném Jemenu. Svou zkušenost z misí popsal v blozích, které vyšly i knižně.
Podpořeno MK ČR.

 

více info
MAREK BAROŠ - SINGL

MAREK BAROŠ - SINGL

Nevšední beseda se spisovatelem a dramatikem ......

......z Valašského Meziříčí Markem Barošem, autorem knih Pohádka Vánoc (2002), Pohádky ze skládky (Host, 2021), Les (Prostor 2022). Při příležitosti besedy uvede hru improvizovaného scénického čtení „Single“, do které se zapojí tři a půl návštěvníka. Probíhá v rámci projektu Literární Vsetín. Podpořeno Státním fondem kultury a Zlínským krajem.

více info
OMÁN

OMÁN

*Tři opice* zvou na přednášku........

více info
O zdravém životním stylu

O zdravém životním stylu

Pozvánka do knihovny.....

Zdravé město Vsetín ve spolupráci s Masarykovou veřejnou knihovnou (MVK) pořádá v rámci místní Agendy 21 přednášku Dany Divákové na téma Ve zdravém těle, zdravý duch. Uskuteční se v pondělí 26. září od 16 hodin ve 4. patře MVK na Dolním náměstí.

více info
POZOR, ZMĚNA TERMÍNU...Tomáš Etzler - Novinářem v Číně... Co jsem to proboha udělal?

POZOR, ZMĚNA TERMÍNU...Tomáš Etzler - Novinářem v Číně... Co jsem to proboha udělal?

PRO NEMOC PŘELOŽENO NA 29.9.2022......Vzpomínky, dojmy a osobní prožitky zkušeného novináře

Když Tomáš Etzler vystupoval v říjnu roku 2006 v Pekingu z letadla, Čínu prakticky neznal. V následujících sedmi letech však procestoval všechny její provincie, v nichž potkal stovky  nezapomenutelných lidí a prožil řadu silných příběhů. S čím se v totalitním režimu potýkají běžní lidé a co hrozí novinářům, kteří zpracovávají události, jež se komunistická vláda snaží před světem skrýt? Pronikavý vhled do čínské reality ukazuje Říši středu v nepřikrášlených barvách osobních zážitků jako ambiciózní mocnost, jež si nárokuje životy svých občanů.
Probíhá v rámci projektu Literární Vsetín. Podpořeno SFK a ZK.

více info
Ukrajina - pomoc v první linii

Ukrajina - pomoc v první linii

Válečný konflikt na Ukrajině očima dobrovolníka Pavla Kloučka.....

....působícího v oblastech Charkova, západního Kyjeva a jiných částech Ukrajiny. O humanitární pomoci, evakuaci obyvatel a mnohém dalším.

více info
Steampunk

Steampunk

Seznámení s tvorbou spisovatelky, ilustrátorky a umělkyně Petry Slovákové.....

.......výraznou osobností české steampunkové komunity. Od knižní série Střípky času, která je původní českou young adult urban fantasy, se dostaneme až do ponurého Londýna s Démonem z East Endu. Nebude chybět povídání o cosplayi, kostýmech a hlavně steampunku.

Původně literární subžánr, dnes osobitý lifestyle, který má po celém světě statisíce příznivců představí autorka knihy Ve stylu steampunku Petra Slováková.


Probíhá v rámci projektu Litrární Vsetín, podpořeno MK ČR a SFK.

více info
Besedování s Jaroslavem Kovandou

Besedování s Jaroslavem Kovandou

O Zlíně, malování, psaní, ale i nejobyčejnějších věcech, které člověka provázejí životem.....

Zveme na setkání s výtvarníkem, básníkem, spisovatelem a především pozoruhodným vypravěčem Jaroslavem Kovandou.

Setkáním provede básník Jakub Chrobák z Lužné. Mluvit se bude nejen o psaní a malování, ale třeba i o tom, jak voněly holírny v době válečné i těsně po ní, jak se chodilo na fotbal a jaký byl Baťův Zlín.

J. Kovanda vydal nedávno knihu Spolhaus, což je fiktivní vyprávění autorova otce, skrze které projdeme téměř celým 20. stoletím z pohledu každodenních radostí i starostí.

Zahraje hudební trio Ležérně a vleže.
Pokud máte rádi laskavý humor, šťavnaté vyprávění i moudrost danou životní zkušeností více než osmdesátiletého života, přijďte!
Probíhá v rámci projektu Literární Vsetín. Podpořeno SFK a ZK.

více info
Workshop Baritone Guitar Dreams

Workshop Baritone Guitar Dreams

Kytary, ne jen tak ledajaké......

Láká vás atraktivní svět hlubokých tónů barytonových kytar? V unikátním workshopu se dozvíte vše potřebné pro úvodní ponor do svůdných hloubek kytarového zvuku a seznámíte se s největší soukromou sbírkou barytonových kytar v ČR. Přijďte si poslechnout i osahat různé typy barytonových kytar, speciální struny a ladění, snímače, vhodné efekty a pódiové zesilovače včetně prezentace značek Furch, Godin, Acus a Line6 i mnoha netradičních kytarových pomůcek.
Dr.Hyenik – multikytarista, autor vzdělávacích seriálů o kytarovém vybavení, recenzent, producent, designér, člen kapel oceněných cenami Anděl a Břitva, finalista mezinárodních autorských a kytarových soutěží.
více info