TIPY NA NASTÁVAJÍCÍ VÍKEND ....

...aneb obrazem i slovem co , kde , kdy .....


TIPY NA NASTÁVAJÍCÍ VÍKEND ....


Centrum Vsetína o víkendu ožije masopustním průvodem s Jasénkou

 Ve znamení fašankového veselí se 10. února ponese sobotní dopoledne ve Vsetíně. Od 10.00 hodin zde bude probíhat masopustní průvod  s voděním medvěda, o který se postarají členové folklorního souboru Jasénka.

Průvod vyjde z terasy domu kultury a bude pokračovat centrem města na Dolní náměstí a zpět. V rámci něj se objeví jak masky tradiční, tak masky odrážející současnou dobu. Novinkou bude úprava masky pohřebenáře, jejíž podoba vychází z archivních fotografií a odborné studie brněnského etnografa valašského původu Richarda Jeřábka.

Během průvodu Vám nabídne nevěsta s ženichem masopustní koblihy a doktor se sestřičkou zase podají nezbytná valašská léčiva. Chybět nebude ani společné tancování s medvědem a ostatními maskami na Dolním náměstí.

 „Fašanky byly a jsou svátkem radosti, rozpustilosti a veselí a my mezi sebou rádi uvítáme i masky z řad veřejnosti,“ vzkázala za soubor Jasénka Michaela Pařízková.

 

 

Únorové divadlo dětem zve na představení na motivy známé pohádky  Zvířátka a Petrovští

 V neděli 11. února 2018 přijede z Vysočiny Divadlo eMILLIon s činoherně-loutkovým příběhem Jak zvířátka k Petrovským přišla, aby pohádkou potěšilo ty nejmenší diváky od 16.00 hodin ve velkém sále domu kultury.

 Divadelníci eMILLIonu se s více jak třiceti letou historií věnují vedle činohry také loutkovému divadlu. Veškeré loutky i rekvizity si vyrábí sami. Divadelní příběh vychází z motivů známé pohádky Zvířátka a Petrovští. Zvířátka se vydají do světa, aby si uchránila své životy před zlými majiteli. Cestou se potkají, spřátelí a zažijí spolu dobrodružství. Až jednou přijdou k domečku, ze kterého voní polévka...

Vstupné: 150 Kč / doprovod dítěte zdarma, doprovodem musí být osoba starší 15 let.

Předprodej vstupenek probíhá na pokladně kina Vatra.

 Mgr. Klára Blažková

www.dkvsetin.cz

 

Čaj o páté

Tradiční taneční podvečer nejen pro seniory.

Přijďte si poslechnout známé melodie nebo si zatančit do malého sálu Domu kultury.

 

Čas a místo konání

11.02.2018 : Duo Vera 16:00

 

 

 

 

ZÁMECKÝ MASOPUST

Třetí ročník Zámeckého masopustu se blíží. V letošním roce proběhne opět v rámci akce Fašanky na Vsetíně, které pořádá Dům kultury Vsetín, Město Vsetín, Muzeum regionu Valašsko, p. o. a Folklórní spolek Jasénka.
___________________________________________________________________________
Masopust nazývaný na Valašsku fašanky či končiny začíná na Vsetíně v sobotu 10. února, kdy od 10 hodin projde centrem města masopustní průvod v podání Folklórního souboru Jasénka. Fašanky na Vsetíně pokračují v neděli 11. února bohatým programem na vsetínském zámku, kde se mezi 14. a 17. hodinou odehraje Zámecký masopust. Kromě koblížků, pagáčů či medoviny, můžete ochutnat i zabíjačkové speciality z řeznictví a uzenářství Machač.
Po masopustní obchůzce se tanečníci Jasénky za hudebního doprovodu CM Jasénka postarají o výuku lidových tanců na maškarním bále. Na vlastní oči uvidíte přípravu netradičních pečených koblížků, v muzejní dílně si vyrobíte originální masku nebo si můžete nechat pomalovat obličej profesionální malířkou.
„Zájemci se mohou zapojit do soutěže o nejvykutálenější koblížek a nejlepší masku,“ uvádí koordinátorka akce Mgr. Milada Fohlerová. Účastníci pekařské soutěže a návštěvníci v maskách navíc zaplatí jen poloviční vstupné.
Chybět nebude ani masopustní herna s neobvyklými aktivitami – hodem koblihou do tlamy medvěda nebo žonglování s jitrnicemi.
Masopust zakončí pochovávání basy, symbolu masopustního veselí, v 16:30 hodin v Mramorovém sále zámku.
___________________________________________________________________________
Kontaktní osoba: Mgr. Milada Fohlerová – etnografka, tel.: 571 411 690, e-mail: fohlerova@muzeumvalassko.cz, www.muzeumvalassko.c


     
Informace o akci:TIPY NA VÍKEND    
čas konání akce: 9.2. - 11.2.2018  
místo konání akce: Vsetín a okolí  
     
     

Fotogalerie


    zavřít okno