CENA MĚSTA VSETÍNA

Každoročně od roku 2001 oceňuje radnice Cenou města Vsetína místní osobnosti.



Každoročně od roku 2001 oceňuje radnice Cenou města Vsetína ty místní osobnosti, které významně přispěly v nejrůznějších oblastech lidské činnosti k rozvoji města. Nominace přitom vychází z řad vsetínských občanů, institucí, spolků, sdružení, firem či společností a předkládají se vždy nejpozději do 31. prosince daného roku, a to na odbor školství a kultury vsetínské radnice nebo na e-mailovou adresu cenamesta@mestovsetin.cz. V návrhu je vždy potřeba uvést jméno, příjmení a adresu navrhované osobnosti i navrhovatele a zdůvodnění návrhu.
 
Doručené návrhy posoudí komise pro kulturu a cestovní ruch, která doporučí tři kandidáty bez určení pořadí. Rada města Vsetína pak vybere kandidáta a předloží návrh k udělení ceny vsetínským zastupitelům ke schválení. Cena města Vsetína v podobě skleněné plastiky od významného výtvarníka Václava Cíglera a finančního daru ve výši 10 tisíc korun se pak uděluje v první polovině následujícího roku.

Nositelé ceny města Vsetína


Břetislav Rokyta - Cenu města Vsetína za rok 2000 získal za dlouholetou pedagogickou práci a za rozvoj folkloru.


Jiří Parduba - Cenu města Vsetína za rok 2001 získal za dlouholetou pedagogickou činnost a za aktivní činnost v Sokole.


Božena Rašková a Oldřich Ondřejík -  získali Cenu města Vsetína za rok 2002. Božena Rašková ji obdržela za dlouholetou činnost pro tělesně postižené a onkologicky nemocné a Oldřich Ondřejík za dlouholetou aktivní činnost v Českém červeném kříži a za práci kronikáře města.

Eva Urbachová a Jaroslav David - získali Cenu města Vsetína za rok 2003. Eva Urbachová  za celoživotní práci v oboru národopisu a muzejnictví a Jaroslav David za dlouholetou činnost ve prospěch zdravotně postižených občanů.

Jaroslav Čermák - Cenu města Vsetína za rok 2004 za celoživotní obětavou práci na úseku zarybňování vod Valašska.

Jaromír Bazel starší -  Cenu města Vsetína za rok 2005 získal za dlouholetou, dobrovolnou a příkladnou práci a snahu o zvýšení kulturní úrovně obyvatel města v oblasti jazzu a klasického hudby.

Manželé Otakar a Libuše Švecovi -  Cenu města Vsetína za rok 2006 získali za více než čtyřicetiletou obětavou práci v loutkovém divadélku Kohútek.

 MUDr. František Božek a MUDr. Květoslav Kotas -  Cenu města Vsetína za rok 2007 získali za dlouholeté vynikající působení ve vsetínské nemocnici, profesní kvality a příjkladný přístup k pacie ntům.

Alena Zdražilová - Cenu města Vsetína za rok 2008 získala za svou dlouholetou práci v dětském folklorním souboru Malá Jasénka, čímž se výrazně zasadila o zachování valašských tradic.

Antonín Kaderka  - Cenu města Vsetína za rok 2009 získal za propagaci města svou výtvarnou tvorbou a dlouholetou pedagogickou činnost a práci ve veřejném sektoru.

Jana Rokytová - Cenu města Vsetína za rok 2010 získala za dlouholetou pedagogickou činnost v dramatickém a výtvarném oboru. Dále byla činná jako moderátorka společenských akcí a lektorka. Stále vede dámský klub  Tilia.

Rudolf Magdon - Cenu města Vsetína za rok 2011 získal za dlouholetou výchovu mladých folkloristů. Se svou manželkou založil dětský folklorní soubor Malý Vsacánek, který vedli až do r. 2004. V roce 1985 založil první dětskou folklorní muziku při souboru Malý Vsacánek.

Mgr. Milan Drlík - Cenu města Vsetína za rok 2012 získal za dlouholetý významný přínos v rozvoji Střední průmyslové školy strojnické Vsetín (SPŠS), zejména však jako vynikající učitel a hlavně „jako člověk“.
Pan Milan Drlík také založil Univerzitu 3. věku T. Bati ve Vsetíně a stál u zrodu bakalářského studia na Střední průmyslové škole strojnické. Dlouhodobě se podílí na organizování turistické činnosti na Valašsku a ve spolupráci s knihovnou připravuje zájmovou činnost pro seniory.

Ing. Miroslav Evják – Cenu města Vsetína za rok 2013 získal za významný přínos k průmyslovému rozvoji města.
Dlouhá léta působil jako ředitel pyrotechnického provozu vsetínské Zbrojovky a realizoval jeho úspěšnou privatizaci, jejímž výsledkem byl vznik dvou dnes úspěšných firem světových jmen Indet Safety Systems a Austin Detonator.
Miroslav Evják i po svém odchodu do penze zůstal aktivní. Podí­lel se na projektu vzniku podnikatelského inkubátoru v rekon­struované historické budově Maštalisek a následně 5 let působil ve funkci ředitele Agentury pro ekonomický rozvoj Vsetínska, která inkubátor provozovala. Znám je však i mezi sportovci jako dlouholetý hráč a trenér volejbalu v TJ Zbrojovka Vsetín (nyní VK Austin Vsetín).

Zdeněk Hartinger – Cenu města Vsetína za rok 2014 získal za dlouholetou záslužnou propagaci Valašska prostřednictvím umělecké fotografie.
Zdeněk Hartinger se o fotografování začal zajímat ve dvanácti letech. Cenné rady získával během učňovských a studentských let od svého strýce, vášnivého fotografa. Žánrová škála Zdeňka Hartingera je velmi bohatá - od reportáže přes portrét, krajiny, až po různé abstrakce. Od roku 1976 spolupracoval se souborem Vsacan a do roku 1985 byl jeho propagačním fotografem. Do roku 1991 spolupracoval také s vydavatelstvím pohlednic Orbis a Panorama a podílel se na řadě výstav.

    zavřít okno