Oficiální turistický portál
TURISTA OBČAN
cz / en / de

Kalendář

Kategorie
TIPY TÝDNE
JARMILA ŠULÁKOVÁ in memoriam

JARMILA ŠULÁKOVÁ in memoriam

Zvláštní cena města Vsetína in memoriam valašské legendě Jarmile Šulákové (1929-2017)

Vzpomínkový koncertní pořad je věnován jedinečné osobnosti evropského folklorismu, neméně však i první dámě naší lidové písně, valašské pěvecké legendě a vsetínské rodačce Jarmile Šulákové u příležitosti udělení ZVLÁŠTNÍ CENY MĚSTA VSETÍNA za mimořádný přínos v oblasti interpretace valašské lidové písně, její popularizaci a zachování kulturního dědictví.

V plynutí koncertu se představí trojice hudebních uskupení, která byla Jarmile Šulákové věrnými doprovodnými tělesy po desetiletí:
Cimbálová muzika MILANA MLČÁKA je symbolem uměleckých počátků Jarmily Šulákové na domácí vsetínské scéně v letech padesátých a reflektuje rovněž její dobrou spolupráci s legendární vsetínskou kapelou Vsacan. Pod křídly mladé kapely, která je složena ze vsetínských muzikantů, přijde na Jarmilu písničkou i slovem zavzpomínat její kolegyně, souputnice a kamarádka Zdeňka STRAŠKRABOVÁ nebo Tereza a Ivana KAŠPAROVY.
Cimbálová muzika TECHNIK Ostrava byla Jarmile Šulákové koncertním, ale neméně i rozhlasovým partnerem úctyhodných 60 let. Ostravská kapela se pod vedením svého uměleckého vedoucího a Jarmilina krajana Jana Rokyty seniora (1938-2012) postarala nejen o rozhlasové zvěčnění kompletního valašského repertoáru Jarmily Šulákové, ale například i o nahrávky valašských tanečních populárů s celoživotním pěveckým druhem Jarmily Šulákové Josefem Lažou. Členy legendární ostravské kapely doplní mladí muzikanti z Ensemble FLAIR Jana Rokyty mladšího a za doprovodu této vícegenerační kapely v rozpětí věků muzikantů 25-75 let (!) se představí přední valašské zpěvačky Ludmila VAŠKOVÁ, Klára BLAŽKOVÁ a Zuzana ŠULÁKOVÁ, jakož i mladí a ve všech směrech nadějní folklorní zpěváčci ze Vsetína, mezi něž patří např. Vojtěch Frňka.
Spolupráci Jarmily Šulákové s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů (BROLN) započal už v raných padesátých letech dramaturg nově vznikajícího folklorního orchestru a neméně i valašský rodák Jaroslav JURÁŠEK. Profesionální rozhlasové těleso svou účastí ve Vsetíně ztělesní nejen po desítky let plodnou spolupráci s valašskou pěveckou legendou, čítající desítky zahraničních zájezdů, stovky koncertů a více než 600 rozhlasových snímků, ale i širší repertoárový alias žánrový rozměr Jarmily Šulákové, obsahující například i vyšší stylizované úpravy či slovenské lidové písně v jejím podání. BROLN rovněž doprovodí mladé vsetínské zpěváčky a stvrdí tak dlouholetou spolupráci a podporu valašským pěveckým talentům.

Hudební vzpomínku na valašskou zpěvačku Jarmilu Šulákovou moderuje autor pořadu Jan ROKYTA, koncert natáčí Český rozhlas Ostrava.

Vstupné: 6.-10. řada 180 Kč, 11.-15. řada 150 Kč, balkon 1. řada 180 Kč.
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK OD 11. ZÁŘÍ NA POKLADNĚ KINA VATRA.

Čas a místo konání

29.10.2017 17:00

Velký sál

 
150 / 180 Kč
více info
TOTÁLNĚ ŠŤASTNÍ

TOTÁLNĚ ŠŤASTNÍ

Máte chuť se pobavit a zpříjemnit si večer? Přijďte se podívat na naše divadelní představení Totálně šťastní ve čtvrtek 26.10. do Tří Opic......

Klub Tři opice a vsetínské Divadlo Meteora, z.s. uvádí komedii rakouské autorky Silke Hassler Totálně šťastní.

více info
TŘI ROKY V PONOŽKÁCH

TŘI ROKY V PONOŽKÁCH

Pozvánka do Tří Opic na zajímavou cestopisnou besedu......

více info
SHILPA RAY /USA/

SHILPA RAY /USA/

Koncert newyorské zpěvačky indického původu. Support: Kateřina Mrlinová a spol.

Newyorská diva indického původu ve své písničkářské tvorbě volně spojuje šantán, blues a klasickou klubovou muzikou. V rámci světového turné se vrací i do České republiky, aby představila své nejnovější album Door Girl.
Vstupné: 140 Kč předprodej, 170 Kč v den koncertu.

více info
FARMÁŘSKÉ TRHY 2017

FARMÁŘSKÉ TRHY 2017

Aktuální nabídku valašských produktů najdete vždy ve čtvrtek na Facebooku DK

Výrobky z výhradně domácích farem. S láskou pěstované a vyráběné potraviny, které by neměly na vašem stole chybět! Zastavte se na Dolním náměstí ve Vsetíně, kde pro vás Dům kultury a Město Vsetín připravili dopolední "Farmářské trhy". Od sedmé hodiny ranní zde můžete zakoupit kvalitní potraviny od regionálních farmářů, pěstitelů a výrobců.

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.

více info
BALKÁNSKÁ FILMOVÁ INVENTURA 2017

BALKÁNSKÁ FILMOVÁ INVENTURA 2017

Přehlídka distribučních novinek z balkánských zemí....

Balkánská filmová inventura nabídne ve dnech 20. až 21. října ve vsetínském kině Vatra sedm distribučních filmových novinek ze zemí bývalé Jugoslávie, ale i z Rumunska a Bulharska. Pořadateli akce jsou společnost Dům kultury Vsetín a zapsaný spolek Filmový klub ve Vsetíně.

Filmů z balkánského regionu se v českých kinech mnoho neobjevuje, ale díky aktivitě některých distribučních společností se jejich počet v posledních letech zvyšuje. Ty nejzajímavější byly vybrány do dvoudenní přehlídky Balkánská filmová inventura.

Páteční program začíná už v 16:00 hodin historickým dramatem Tovaryšstvo Ježíšovo, adaptací stejnojmenného románu českého spisovatele Jiřího Šotoly, které se ujal chorvatský režisér Silvije Petranović. Následujícím filmem je komorní snímek Navždy slovinského režiséra Damjana Kozoleho, který zachycuje dusnou atmosféru noční hádky manželského páru v jednom lublaňském bytě. Dramatem s kriminální zápletkou je film Tři dny v září natočený Darijanem Pejovskim v makedonsko-kosovské koprodukci. První den přehlídky uzavře tragikomické podobenství z Hotelu Evropa nazvané Smrt v Sarajevu od Danise Tanoviće, který před lety zaujal svým filmem Země nikoho.

Sobotní dopoledne v 9:30 hodin otevře hořká komedie Ústava režiséra Rajka Grliće, na které se kromě Chorvatska, Slovinska a Makedonie podíleli i čeští producenti. V bulharsko-řecké koprodukci byl natočen film Glory autorského dua Kristina Grozeva a Petar Valčanov, který líčí nečekané potíže a peripetie jednoho poctivého nálezce. Filmovou přehlídku zakončí Zkouška dospělosti, rumunský snímek Christiana Mungiu, který získal Cenu za nejlepší režii na MFF v Cannes.

Další informace: www.fkvsetin.cz

 

více info
Edgar's Hair

Edgar's Hair

Holandská kapela v říjnu Za Oponou velkého sálu....

Nizozemská kapela, která realizuje hudebně a divadelně příběh o Rackovi od Richarda Bacha. podobenství o lidech-ptácích, toužících po poznání, svobodě, volnosti a lásce. Představení je doprovázeno atmosférickými analogovými vizuály z vody a světla.

Vstup z boku Domu kultury, přes velký sál rampou od pekárny.

více info
ART SHOW 21

ART SHOW 21

Galerie STARÁ RADNICE zve na výstavy obrazů .....

více info
DIVADLO DĚTEM

DIVADLO DĚTEM

FERDA MRAVENEC.....

Další sezónu cyklu Divadlo dětem zahájí úspěšný muzikál Ferda Mravenec

 

Kdo by neznal šviháka s puntíkovaným motýlkem pod krkem a nezapomenutelným humorem. V podání Těšínského divadla se mohou velcí i malí těšit v neděli 22. října od 16.00 hodin ve velkém sále Domu kultury vsetín na Ferdu Mravence, který otevře 24. sezónu cyklu Divadlo dětem.

 

Tento letitý předek komiksů okouzluje generace dětí, ale i jejich rodičů. Proto má stejnojmenný muzikál úspěch u dětských diváků dodnes, o čemž svědčí úctyhodný počet repríz, které potěšily děti v různých městech naší republiky. Premiéra tohoto dětského muzikálu se konala v roce 1994 a protože zájem o něj stále trvá může být vbrzku kandidátem na umístění v knize rekordů.

 

Pro letošní sezónu Dům kultury Vsetín opět připravil celkem 5 představení atraktivních titulů, která se budou odehrávat ve velkém sále DK od října do března vždy jednu neděli v měsíci (s výjimkou ledna).

Všechny pohádky jsou určeny pro děti od 3 do 10 let. Věříme však, že představení, která jsme pro Vás vybrali, zaujmou i děti starší, rodiče i prarodiče.

Také v letošní sezóně cyklu Divadlo dětem platí benefit ve formě volného vstupu pro jednu dospělou osobu jako doprovod dítěte/dětí na divadelní představení. Doprovodem musí být osoba starší 15 let.

Předprodej vstupenek od 9. října na pokladně kina Vatra. Doprodej vstupenek 30 minut před akcí v pokladně na terase. Vstupné 150 Kč.

Vstupte spolu s námi do říše pohádek. Těšíme se na vás společně se PSEM PUNTÍKEM!

 

 

 

 

více info
KontaktKde nás najdete

Turistické informační centrum Vsetín

Dolní náměstí 1356

755 01 Vsetín, Česká republika (CZ)

tel.:(+420) 575 755 144 (+420) 575 755 111 email:ic.vsetin@mvk.cz web:IC Vsetín
mapa:Vsetínsko
Chci být informován Newsletter
fond mikroprojektů