Oficiální turistický portál
TURISTA OBČAN
cz / en / de

Tipy na výlety

 

Nabídka toho, „co musíte vidět“ , je opravdu bohatá. Stačí se projít městem pěkně značeným historickým okruhem. Tento okruh zahrnuje to nej z historie města a nabízí pohled na rozličnou architekturu historického vývoje města s jeho dominantou, zámkem. Máte rádi přírodu? Pro vás určitě zajímavou bude procházka naučnou stezkou Zámeckým parkem a Panskou zahradou s množstvím přírodních hodnot jak rostlinných tak živočišných. Vhodné i pro rodiny s dětmi. Víte kudy prochází 18. poledník východní délky? Ne? Přijeďte a poznejte.


MÁTE NĚJAKÝ ZAJÍMAVÝ TIP NA VÝLET?

NAPIŠTE NÁM HO ( s popisem a případně fotografií).

RÁDI HO ZDE ZVEŘEJNÍME.


Rodinný
Panská zahrada, zámecká zahrada a zámek

Panská zahrada, park s rybníčkem, je oblíbené místo dopočinku a také konání kulturních akcí v letních měsících. Je to největší z městských parků .Založen byl roku 1773 hrabětem Illesházym. Samotný park je ze dvou částí. První horní část rozkládající se u zámku, je osázená vzácnými dřevinami a vše dplňuje romantický altánek z dórských sloupů . Dolní část parku s rybníčkem, altánem a vyznačeným místem, kudy prochází 18. poledník východní délky . Panská zahrada je půvabnou realxační zónou města, vhodná pro rodiny s dětmi s různýmy průlezkami a lezeckou sítí mezi stromy.

více info
Městský okruh památkami Vsetína

Volnočasová záležitost pro ty, kteří chtějí poznat zajímavou historii Vsetína po historických a archizektonicky zajímavých objektech. Okruh o délce cca 2 km Vás provede kolem nejzajímavějších budov města ať už z historického, architektonického nebo kulturního hlediska. Začínáme u info tabule před MěÚ Vsetín. Odtud se vydáme směrem na Dolní náměstí s několika funkcionalistickými stavbami. Pokračujeme přes Dolní náměstí vpravo přes most přes řeku Bečvu směrem na Horní město. Hned zkraje stoupání ulicí Palackého po levé straně je možné vidět historickou budovu bývalé Občanské záložny a dva evangelické kostely .Přicházíme na Horní náměstí se Starou a Novou radnicí, bývalým panským dvorem zvaným Maštaliska a dominantou města, Vsetínským zámkem. V sousedství zámku se tyčí budova kostela Nanebevzetí Panny Marie - katolický kostel se zajímavou architekturou. Okolo katolického kostela projdeme po schodech dolů do Panské zahrady a vracíme se zpět kolem budovy gymnázia na Dolní náměstí.

více info
Dětská džungle Vsetín

Dětská džungle Vsetín

centrum zábavy pro děti

Dětské centrum Džungle Vsetín je tvořeno třípatrovým prolézacím labyrintem se skluzavkami a toboganem na ploše cca 160m2 a dětským koutkem pro ty nejmenší s balónkovým bazénkem, kolotočem a dalšími hračkami.

Dětské centrum je určeno pro děti ve věku 1 — 12 let a je rozděleno do dvou zón podle obtížnosti jednotlivých her a atrakcí, Herna 1 pro děti ve věku 5- 12 let, Herna 2 je určena pro děti 1 – 5 let pouze za přítomnosti doprovodu.

Více na www.dzunglevsetin.cz

Vstupné do džungle

Pondělí – čtvrtek

  Základní vstupné Snížené vstupné
1 hodina 80,- Kč 40,- Kč
Každá další hodina 80,- Kč 40,- Kč
2 hodiny 120,- Kč 60,- Kč
Každá další hodina 80,- Kč 40,- Kč

Pátek – neděle

  Základní vstupné Snížené vstupné
1 hodina 100,- Kč 50,- Kč
Každá další hodina 100,- Kč 50,- Kč
2 hodiny 150,- Kč 70,- Kč
Každá další hodina 100,- Kč 50,- Kč
více info
Adventure golf

Golfové hříště s 18 jamkami je zmenšeninou velkého golfového hřiště do velikosti minigolfu. Hraje se zde s golfovými puttery (speciální golfové hole) nebo kladívky a míčky, které si každý návštěvník může zapůjčit. 

více info
Family park Valachy

Dětské zabavní centrum v Huslenkách - Uherská.

více info
Dětský park Razulák

Dětský park Razulák

Letní park karlovských strašidýlek

Letní park karlovských strašidýlek.

Najdete ho na úpatí sjezdovky Razula, u Gril srubu Razula, asi 200 metrů od Spa hotelu Lanterna a 300 metrů od hotelu Galik. Pokud k nám míříte autem, můžete zaparkovat na parkovišti jen pár desítek metrů od parku. Přímo kolem něj také vede cyklostezka Bečva.

Zábavní park se vzdělávacími prvky, jehož symbolem je skřítek Razulák, je zasvěcen karlovským strašidýlkům. Ale netřeba se bát. Místní strašidýlka jsou milá a hodná, ráda se přátelí s dětmi i dospělými.

více info
KontaktKde nás najdete

Turistické informační centrum Vsetín

Dolní náměstí 1356, 755 01 Vsetín, Česká republika (CZ)

tel.: (+420) 575 755 144 (+420) 575 755 111 email: ic.vsetin@mvk.cz
web: IC Vsetín mapa: Vsetínsko sledujte:
Chci být informován Newsletter
fond mikroprojektů