Oficiální turistický portál
TURISTA OBČAN
cz / en / de

Tipy na výlety

Kategorie
Skalní útvary VALAŠSKA

VALOVA SKÁLA u Vsetína

Téměř 40 m vysoká skála se nachází zhruba 3 km severovýchodně od Vsetína v údolí Velký Skalník. Dostupnost je snadná a možná několika způsoby. Linkou MHD dojet na zastávku U Kovárna, zde vystoupit a jít Zbrojováckou cestou. Z ní po cca 50 m odbočit doleva do údolí Velký Skalník - žlutá značka. Po cca 1200 m jste u cíle.(Vpravo od cesty je vidět Valova skála).

Skála je dostupná pěšky, na kole, automobilem. Lezení po skále není omezeno. Z vrcholu je krásný výhled po okolí.

GPS souřadnice: 49.3508200N, 18.0299500E

více info

PULČÍN - HRADISKO

Národní přírodní rezervace

NPR Pulčín je situována v CHKO Beskydy. Dostupnost je možná pěšky , na kole, částečně autem. Dostupnost např. ze Zděchova po modré přes Radošov sedlo, z Valašské Senice kolem koupaliště Hornolidečskou magistrálou, od vlakového nádraží Lidečko chvíli po hlavní a poté u rozcestí Pulčín po modré pokračovat k Pulčinským skalám nebo po silnici k Pulčínu (Hornolidečská magistrála - červená).

Trasa autem, po silnici I. třídy 57 ( směr Horní Lideč) je cca 21 km a dovede vás na parkoviště v Pulčíně ( 49°13'12.448"N 18°4'35.549"E) a odtud pěšky po červené turistické značce uhruba 600 m  k rozcestníku Pulčinské skály. Odtud můžete pokračovat po žluté (NS Javornický hřeben) až k rozcestníku Pod Hradiskem. Vrchol Hradiska a část svahu tvoří labyrint skalního města IZBY  - dříve obytné převisy. Dále je zde úzvar KAZATELNA, jeskyně Hladomorna . Západním směrem je skalní útvar - skupina nazvaná PĚT KOSTELŮ - skalní útvary s převisy vysoké až 20 m. Ve vrcholové části Hradiska se rozkládá SKALNÍ MĚSTO.


více info

ČERTOVY SKÁLY - Lidečko

Pískovcový masív, který je dlouhý cca 150 m a místy vysoký 25 m. Leží u hlavní cesty směrem na Horní Lideč v obci Lidečko. Autobusová zastávka je přímo u skal. Čertovy skály jsou prohlášeny za chráněný přírodní útvar. Skálolezectví je zde povoleno.

Jsou hlavně o víkendech a při pěkném počasí místem mnoha turistů.

více info
KontaktKde nás najdete

Turistické informační centrum Vsetín

Dolní náměstí 1356

755 01 Vsetín, Česká republika (CZ)

tel.:(+420) 575 755 144 (+420) 575 755 111 email:ic.vsetin@mvk.cz web:IC Vsetín
mapa:Vsetínsko
Chci být informován Newsletter
fond mikroprojektů